فتح قله با موتور سیکلت

فتح قله با موتورسیکلت به قیمت جان کوهنوردان
بازی موتوسوارها با جان کوهنوردان در مسیرهای مالرو/تخریب مسیر کوهنوردی و تهدید جان کوهنورد با موتورسیکلتهای تریل

مطالعه بیشتر

گرم نگه داشتن دست ها در کوهنوردی زمستانی

برخی از افراد یخ زدگی و احساس سرما در دست ها را به عنوان بهای یک صعود زمستانه می پذیرند، اما "هانه اولسون" کوهنورد و مربی ورزش های زمستانی در این باره نظر دیگری دارد. او می گوید اگر از سرما و انگشتان یخ زده تان رنج می برید، پس تمامی مراحل کار را اشتباه انجام می دهید! در این مقاله با هانه همراه می شویم تا راهکارهای گرم نگه داشتن دست ها در کوهنوردی زمستانه را از وی بیاموزیم.

مطالعه بیشتر

چگونه داخل کیسه خواب گرم بمانیم؟

چه برای خرید یک کیسه خواب باکیفیت هزینه زیادی پرداخت کرده باشید و چه از یک کیسه خواب قدیمی و مطمئن استفاده می کنید، با رعایت چند نکته ساده می توانید مطمئن شوید که در برنامه بعدی خود، گرم و راحت تر خواهید بود.

مطالعه بیشتر

ورزش در هوای گرم و مقابله با گرمازدگی

در بسیاری از مناطق با رسیدن تابستان، فصل مناسب برای انواع ورزش ها از جمله کوهنوردی، صخره نوردی، دوچرخه سواری  و …از راه می رسد و این شرایط ایده آل با بالا رفتن دما، روز به روز کامل تر می شود، تا اینکه گاهی احساس می کنیم که گرما تبدیل به عامل بازدارنده ی ورزش کردن شده است.

مطالعه بیشتر

درباره قله علم کوه، بهشت سنگنوردان

وقتی صحبت از علم کوه به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن می رسد دیواره 650 متری آن است که در جبهه شمالی این قله واقع شده و یکی از فنی ترین مسیر های سنگنوردی ایران است. همه ساله تعداد زیادی از ورزشکاران این رشته برای صعود از این مسیر دشوار راهی علم کوه می شوند.

مطالعه بیشتر

دویدن را اصولی شروع کنید!

این روزها تب داغ دویدن و تناسب اندام مبحث بسیاری از محافل ورزشی شده است. از طرفی شاید بد نباشد در کنار ورزشی که به صورت حرفه ای انتخاب کرده ایم، ساعاتی را به دویدن و  سوزاندن چربی ها اختصاص بدهیم.

مطالعه بیشتر

گام برداشتن و تنفس صحیح در کوهنوردی

در کوهپیمایی، قدم های متعادل و آهنگ ثابت و سرعت یکنواخت رکن اساسی می باشند. چنانچه یک روش کوهپیمایی بسیار مهم را بخواهیم تعیین کنیم که بر اساس آن سرعت کوهپیمایی را تنظیم کرده و انرژی را ذخیره و به طور متعادل مصرف کنیم، آن روش قدم برداشتن توأم با استراحت می باشد.

مطالعه بیشتر

نکاتی در مورد عبور از رودخانه های خروشان

زمانی که کوهنوردی می کنید و این ورزش را برای سرگرمی های خود انتخاب کرده اید، دیر یا زود زمانی میرسد که در یکی از مسیرهای خود با رودخانه مواجه خواهید شد و باید از آن عبور کنید. چگونه اقتضای موقعیت را بشناسیم و به طبع آن حرکت کنیم؟ در این نوشتار راهکارهای مواجه شدن با این شرایط و رفتار صحیح در این موقعیت ها را بررسی خواهیم کرد .

مطالعه بیشتر

انواع عینک آفتابی و ضرورت آن در کوهنوردی

یافتن عینک مناسب شما و عینکی که با آن از هر نظر احساس راحتی کنید از جهتی شاید وقت گیر و سخت باشد. اما به هرحال عینک ها جز جدایی ناپذیر زندگی و فعالیت در جهان امروز هستند، چرا که گاهی اثراتی که در اثر برخورد اشعه های قوی آفتاب به چشم وارد می شود، غیر قابل جبران است و این مساله در کوه شدت می یابد.

مطالعه بیشتر

نکاتی در مورد بیماری ارتفاع زدگی یا کوه گرفتگی

یک کوهنورد حرفه ای به تنفس در شرایط با اکسیژن کم عادت می کند. اما قبل از اینکه این اتفاق بیافتد، تجربه های سختی در ارتفاعات گریبان گیر کوهنوردان می شود.

مطالعه بیشتر