تور پیست اسکی شیرباد مشهد

موقعیت مکانی بر روی نقشه

تمامی تورهای پیست اسکی شیرباد دارای مجوز با لیدرهای مجرب و تضمین کمترین قیمت در سایت کوهگردی معتبرترین و کاملترین مرجع رزرو تورهای مشهد و سراسر ایران

اگر ساکن مشهد یا شهرهای اطراف آن بوده و عاشق برف بازی هم باشید، احتمالا در فصل سرما زیاد به این فکر افتاده اید که کجا می‌توانم یک دل سیر برف بازی کنم؟ پیشنهاد ما به شما رفتن به تور پیست اسکی شیرباد مشهد است. همه ما از کودکی خاطرات زیبایی از برف بازی و آدم برفی داریم. وقتی یک روز صبح از خواب بیدار می‌شویم و همه جا را سفید پوش می‌بینیم، همان شور و شوق بچگی به یکباره در ما زنده می‌شود. احتمالا تا به حال نام پیست دیزین و شمشک تهران زیاد به گوشتان خورده. با خود می‌گویید ای کاش یک پیست اسکی در مشهد و اطراف ما هم وجود داشت.


خبر خوب این است که این امکان چندسالیست فراهم شده است! شاید با خود بگویید اصلا پیست اسکی اطراف مشهد وجود ندارد! اما باید بگوییم بر خلاف تصور شما پیست اسکی شیرباد در مشهد و درست در فاصله ای کمتر از 40 کیلومتر از آن واقع شده است! پیست اسکی شیرباد دولت آباد مشهد در سال 1388 در محدوده‌ای به مساحت 50 هکتار احداث شده که هزینه پیست اسکی شیرباد بیشتر از 4 میلیارد تومان بوده است. این پیست طی 2 سال ساخته شده و طول مسیر اسکی پيست اسكي شيرباد مشهد نیز در حدود 1200 متر است.

دلیل نام گذاری و وجه تسمیه پیست اسکی شیرباد مشهد به دلیل واقع شدن پیست شیرباد در دامنه قله شیرباد مشهد که بلندترین نقطه در سرتاسر استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، و در بلندترین نقطه رشته کوه های بینالود می‌باشد است. پيست اسكي شيرباد به دلیل فاصله کم از مشهد و روستای دولت آباد، معمولا با نام‌های پیست اسکی مشهد، پیست اسکی دولت آباد مشهد، پیست شیرباد چناران، پیست برف بازی مشهد، پیست برف مشهد، پیست دولت آباد مشهد، پیست شیرآباد و ... شناخته می‌شود. البته بعضی ها به اشتباه از آن با نام پیست اسکیت مشهد هم یاد می‌کنند.

از امکانات پیست شیرباد در مشهد می‌توان به دستگاه بالابر تله اسکی، لوازم مورد نیاز برای اسکی مثل عینک مخصوص، چوب اسکی، باتوم، کفش و سایر لوازم ضروری، و همچنین خدمات رفاهی مثل رستوران و کافی شاپ اشاره کرد. اگر به ورزش اسکی علاقه دارید و قصد دارید به جامعه اسکی مشهد بپیوندید، شرایط و امکانات فراهم است و می‌توانید از کلاس‌های آموزشی متعددی که هیئت اسکی خراسان برگزار کننده آنهاست استفاده کنید. شما می‌توانید با تله سیژ و با طی مسافت 900 متر به بالای پیست رسیده و از چشم انداز خیره کننده و بی نظیری که شما را مشرف به تمام شهرها و روستاهای اطراف می‌کند لذت ببرید.

برای راحتی بیشتر گردشگران و ورزشکاران، تعدادی سوییت و خوابگاه در نزدیکی پیست برای آنان در نظر گرفته شده تا بتوانند شب منحصر به فردی را در این منطقه زیبا سپری کنند. در این میان چند کلبه سنگی مجهز هم برای مسافران موجود است که البته ظرفیت و تعداد محدودی دارد و ممکن است خیلی زود رزرو شود. در این مکان امکان اسکی شبانه هم فراهم شده تا لحظات خاص و لذت بخشی را برای علاقه مندان فراهم کند.

 

پیست شیرباد مشهد کجاست؟

به احتمال زیاد می‌خواهید بپرسید پیست اسکی شیرباد کجاست دقیقا؟ پیست اسکی شیرباد، تنها پیست اسکی نزدیک مشهد است که در دل رشته کوه های مرتفع بینالود واقع شده است. فاصله مشهد تا پیست اسکی شیرباد حدود 38 کیلومتر است. اگر در مورد آدرس پیست اسکی شیرباد مشهد بپرسید، باید بگوییم که می‌توانید از طریق جاده چناران و از طریق روستای دولت آباد به آن دسترسی داشته باشید. آدرس پیست شیرباد مشهد به این شرح است: وارد جاده مشهد به چناران شوید و بعد از طی 20 کیلومتر به سمت چناران در دو راهی دولت آباد به سمت انتهای دره دولت آباد حرکت کنید. فاصله دوراهی دولت آباد تا روستا نیز حدود 18 کیلومتر است.

 

مسیر پیست اسکی شیرباد

جاده پیست اسکی شیرباد به دلیل ارتفاع 2800 متری منطقه از سطح دریا و کوهستانی بودن آن، یک جاده شوسه به حساب می‌آید و به همین خاطر باید لوازم لازم مثل زنجیر چرخ و سایر لوازم ایمنی مورد نیاز را به همراه داشته باشید زیرا این مسیر کاملا برف گیر بوده و اگر زنجیر چرخ نداشته باشید احتمالا دچار مشکل خواهید شد.

 

قیمت پیست اسکی شیرباد مشهد 

هزینه ورودی پیست اسکی شیرباد مبلغی بین 25 تا 30 هزار تومان بوده که برای این ورزش و با توجه به هزینه های آن منطقی به نظر می‌رسد. سواری با اسنو موبیل و اسنو تراک هم که لذت و هیجان فوق العاده‌ای دارد شامل پرداخت هزینه جداگانه می‌شود که البته این مبلغ، خیلی زیاد نیست.

 

هوای شیرباد

هوای پیست شیرباد به دلیل ارتفاع زیاد منطقه و برف گیر بودن در بیشتر ماه های سال، بسیار سرد و غالبا زیر صفر است. اگر وضعیت بارش برف مناسب بوده و متوسط دمای منطقه، در فصل سرما مثل بیشتر سال ها زیر صفر باشد، احتمالا از اواسط آذر ماه تا نیمه فروردین ماه پیست شیرباد آماده خواهد بود تا از برف مناسب آن برای ورزش اسکی یا سایر تفریحات زمستانی استفاده کنید.

 اگر قصد رفتن به پیست شیرباد مشهد را دارید توصیه می‌کنیم حتما قبل از شروع سفر اطلاعات هواشناسی شیرباد را چک کنید. به این دلیل که هم بتوانید از شرایط آب و هوایی و لباس مناسب برآوردی داشته باشید، هم اینکه در صورت ناآرام بودن شرایط جوی بتوانید برنامه سفر خود را تغییر دهید. خوشبختانه به دلیل گسترش ابزارها و نرم افزارهای پیش بینی هوا، اطلاعات کامل شرایط جوی با یک جستجوی ساده میسر خواهد بود. پیست اسکی شیرباد مشهد در همه روزهای هفته غیر از روز شنبه و روزهایی که هوا نامناسب یا کولاکی است به روی علاقه مندان باز است.

 

تنها پیست اسکی مشهد یا در واقع تنها پیست اسکی استاندارد شرق کشور، از سال 88 شرایطی را برای اسکی بازان خراسانی فراهم کرده تا بتوانند در پیست شیرباد مشهد اسکی کرده و نیاز نباشد کیلومترها سفر کنند تا بتوانند به ورزش مورد علاقه خود بپردازند. اگر ورزشکار نیستید و فقط می خواهید لذت برف بازی را با خانواده، دوستان و اطرافیان خود تجربه کنید و نمی‌خواهید تا برف آینده منتظر بنشینید، می‌توانید با وسیله نقلیه شخصی یا با تورهای متنوع و شاد یک یا چندروزه به این منطقه سردسیر و خاص سفر کنید.

موقعیت مکانی