تور یک روزه

  • جدیدترین
  • بیشترین قیمت
  • کمترین قیمت
  • محبوب ترین

تور یک روزه از مشهد

( کاملترین تورهای یک روزه از مشهد با مجوز، بهترین لیدرها و تضمین کمترین قیمت)

تور یک روزه از مشهد، از پرطرفدارترین انواع تورهای سایت کوهگردی به حساب می‌آید. شاید از اصلی‌ترین دلایل این مسئله بتوان به تنوع مقاصد گردشگری اطراف مشهد، زمان مختصر و مفید برگزاری تور و البته عامل کیفیت اشاره کرد. اگر ساکن شهر بزرگی مثل مشهد باشید، احتمالا از یک یا چند هفته کار فشرده و بدون استراحت خسته شده‌اید. هر کدام از ما با توجه به شناختی که از خودمان داریم، شاید بدانیم که کدام روش برای ما جواب می‌دهد. استراحت در خانه، ناهار آخر هفته با خانواده، یک گشت و گذار در شهر و جاهای دیدنی اش، بیرون زدن از شهر یا رفتن به یک تور یک روزه طبیعت گردی مشهد.

 

تور یک روزه اطراف مشهد

اگر تصمیم به بیرون رفتن از شهر را هم داشته باشید احتمالا با خود می‌گویید دوباره طرقبه و شاندیز؟ نداشتن ماشین یا گرانی بنزین هم خود مسئله ایست که شاید باعث شود کلا قید بیرون رفتن را بزنید. به هر حال اگر تصمیمتان بیرون زدن از شهر و شلوغی‌هایش است و فقط یک روز وقت برای تفریح و گشت و گذار دارید، احتمالا بهترین گزینه برای شما انتخاب تورهای یک روزه از مشهد به اماکن طبیعی و تاریخی است. شما می‌توانید از میان مسیرها و مقصدهای متعدد تورهای یک روزه در مشهد که هر آخر هفته توسط آژانس ها و شرکت های گردشگری برگزار می‌شود، هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید.

برای راحتی در انتخاب این تورهای یک روزه مشهد می‌توانید از گالری تصاویر، نظرات کاربرانی که قبلا از این تورها استفاده کرده اند، مشخصات باشگاه یا آژانس برگزار کننده و تور لیدر نیز استفاده کنید. همچنین شرایط برگزاری تور و مقصد تور مورد نظر در روی نقشه در صفحه هر تور قابل مشاهده است. شاید تعداد آژانس ها و موسسات گردشگری برگزار کننده تورهای یکروزه مشهد کم نباشد اما سایت کوهگردی همیشه در تلاش بوده با بهترین آژانس ها و لیدرها همکاری داشته باشد. بر هیچکس پوشیده نیست که رضایت و حال خوب مسافر در طول سفر شرط اصلی موفقیت کلیه شرکت های فعال در زمینه گردشگری است.

 

تور یک روز در مشهد (مشهد گردی یک روزه)   

شاید بپرسید تور یه روزه مشهد فقط برای بیرون از شهر برگزار میشه؟ که باید در جواب بگوییم خیر. این تورها فقط مختص خارج از شهر نیست. در خود شهر مشهد اماکن تاریخی متعدد و باغ های سرسبز و زیبای زیادی وجود دارد که می‌تواند مقصدی برای تور مشهد گردی یک روزه باشد. اماکنی مثل خانه تاریخی داروغه، خانه ملک، مصلای قدیمی مشهد، آرامگاه نادرشاه، باغ بزرگ وکیل آباد و ... اشاره کرد. نوعی دیگر از تور یک روزه مشهد هم وجود دارد که باعث می‌شود مشهد گردی فقط مختص ساکنین این شهر نباشد.

تور یک روزه مشهد هوایی مناسب افرادی است که می‌خواهند از فرصت آخر هفته استفاده کنند و با حداقل زمان هم به زیارت امام رضا (ع) بیایند هم گشتی در شهر یا خارج از شهر مشهد داشته باشند. این تورها به طور مثال از مبدا تهران و در روز پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود که ممکن است شامل اقامت شبانه هم باشد اما معمولا با نام تور مشهد یک روزه برگزار می‌شود. اقامت در هتل های با کیفیت، گشت های شهری مفید و مختصر، طبیعت گردی سبک با خودرو و یک ناهار و شام خوب در رستوران های معروف اطراف مشهد بخشی از برنامه این تورهاست.

 

تورهای یک روزه مشهد

از تورهای یک روزه طبیعت گردی مشهد که طرفداران بیشتری دارد می‌توان به تور یک روزه کلات و تور یک روزه اخلمد، اشاره کرد. البته این تقاضا نسبت به سایر مناطق بیشتر است و این به معنای کم بازدید بودن سایر مقاصد نیست! مبدا حرکت تور یک روزه در مشهد به دلیل ترافیک و عبور و مرور سخت اتوبوس یا مینی بوس و صرفه جویی در زمان معمولا از طریق شاه راه های اصلی شهر است. مسیرهایی مثل بلوار وکیل آباد، بزرگراه امام علی، بزرگراه کلانتری و سایر راه های ورودی و خروجی اصلی شهر مشهد است.

تقریبا می‌توان گفت دور تا دور مشهد به وسیله رشته کوه های بزرگ احاطه شده است. رشته کوه بینالود در غرب و جنوب و رشته کوه هزار مسجد در شمال شهر مشهد که هردو دارای سرچشمه ها و رودهای متعددی هستند. به این دلیل که از گذشته تا به حال یکی از اصلی‌ترین نیازها و دلایل شکل گیری زندگی بشری وجود آب بوده است، باعث شده در مسیر هرکدام از این رودها روستاهای متعددی شکل بگیرد. این مسئله امکان برگزاری تور یک روزه مشهد گردی با مقاصد متنوع را برای ما فراهم کرده است.

برخی از این رودها فصلی و برخی دائمی هستند که به جز بعضی از سال‌ها که به دلیل خشکسالی، تعدادی از این رودها کم آب یا بی آب می‌شوند، در الباقی سال ها همیشه جاری‌اند. معمولا این رودها بر اساس نام روستاهایی که در مسیر آنها تشکیل شده است نام گذاری شده‌اند. به عنوان مثال رودخانه زشک یکی از چند سرچشمه اصلی رشته کوه بینالود است که از دامنه های شمالی آن سرچشمه می‌گیرد. این رود در مسیر خود از زشک، ابرده و شاندیز می‌گذرد و پس از طی مسیری به برخی بندهای فصلی و دائمی موجود در مسیر جاده مشهد به شاندیز منتهی می‌شود.

اگر تا به حال تجربه سفر کردن با تورهای گروهی طبیعت گردی یا تاریخ گردی را ندارید، و نمی‌دانید که اصلا از جو حاکم بر تور لذت می برید یا نه، بهترین پیشنهاد احتمالا امتحان یک تور یک روزه است. به هر حال هرچقدر هم که گوشه گیر باشید و حوصله جمع های شلوغ را نداشته باشید، ارزش یک بار امتحان کردن را که دارد. یک بار به یکی از این تورها بروید تا ببینید اصلا از حضور در تور لذت می‌برید یا نه. اگر اهل شادی و شور و هیجان هم هستید که دیگر این بهترین گزینه برای یک آخر هفته پر انرژی برای شماست!

 

کانال تورهای یک روزه مشهد

سایت و همچنین کانال تلگرام کوهگردی به عنوان یک منبع  کانال و کانال تورهای یک روزه مشهد، سعی در جمع آوری و فراهم آوردن تورهای متنوع و با کیفیت را برای شما همراهان عزیز دارد. امیدواریم اگر تجربه سفر کردن با این تورها را ندارید، برای امتحان هم که شده یکبار با این تورها سفر کنید تا ببینید که نظراتان در ابتدا تا انتهای سفر به کلی عوض خواهد شد.