تور چند روزه از مشهد

  • جدیدترین
  • بیشترین قیمت
  • کمترین قیمت
  • محبوب ترین

با توجه به اینکه مشهد یک کلان شهر با جمعیتی بیشتر از 3 میلیون نفر است، تور چندروزه از مشهد جزء پر متقاضی ترین تورهای گردشگری آن به حساب می‌آید. البته طرفداران این تورها فقط مشهدی‌ها نیستند و ساکنین شهرهای اطراف نیز با این تورها سفر می‌کنند. وجود مسیرهای متنوع دسترسی و روش‌های مختلف سفر مثل فرودگاه بین المللی مشهد، پایانه های مسافربری و راه آهن با مقاصد متعدد گردشگری، مشهد را تبدیل به مبدا مناسب برای تور مسافرتی چند روزه کرده است. فاصله کم روستاهای ییلاقی و مناطق گردشگری طبیعی و تاریخی در اطراف مشهد، امکان برگزاری تور طبیعت گردی چند روزه از مشهد را برای آژانس ها میسر کرده است.

برگزاری تورهای چند روزه از مشهد به دلیل راه های دسترسی مناسب به شمال و جنوب بسیار متداول است. در واقع مسیر و کانال تورهای طبیعت گردی مشهد به دلیل قرار گیری آن در شمال شرق کشور، این امکان را به وجود آورده است. به طور مثال برای سفر به شمال، به خاطر فاصله کم مشهد از استان گلستان، امکان برگزاری تور چند روزه شمال از مشهد را فراهم کرده است. این فاصله کم باعث می شود تا هم بتوان تور شمال ارزان را برگزار کرد، هم خوشبختانه امکان برگزاری تورهای خارجی چندروزه از مشهد به کشورهای همسایه شمال غربی مثل تور زمینی باکو آذربایجان، تور زمینی ارمنستان و... از مسیر نوار شمالی میسر است.

همچنین برای استفاده از تورهای چندروزه از مشهد به مقاصد مرکز و جنوب کشور، به دلیل وجود راه آهن و مسیرهای جاده ای مختلف، امکان برگزاری تورهایی مثل تور کویر مصر و گرمه، تور طبس تا کویر حلوان و کال جنی، تور کویر یزد تا میبد امکان پذیر است. اما برای جنوب هم می‌توان از تور چابهار، روستای درک، جزیره قشم و کیش استفاده کرد. البته تور چند روزه از مشهد محدود به این نقاط نمی‌شود و شما می‌توانید از تورهای چند روزه مشهد به مقصد اصفهان، شیراز یا سایر نقاط غرب و جنوب غرب کشور نیز استفاده کنید.

برخی از تورها را می توان هم تور یک روزه به حساب آورد، هم تور چندروزه. به این خاطر که زمان برگزاری آنها معمولا یک و نیم تا 2 روز است در حالی که، تورهای چندروزه معمولا زمان برگزاریی بیشتر از 3 روز دارند.

تورهای چند روزه اطراف مشهد

تا اینجا بیشتر در مورد سفر از مشهد به سایر نقاط گفتیم، شاید شما ساکن شهری دیگر هستید و قصد سفر به شهر مشهد و ییلاقات اطراف آن را دارید. احتمالا به سراغ اینترنت رفته و به دنبال تور مشهد ارزان، تور مشهد با قطار، تور مشهد هوایی، تور لحظه آخری مشهد یا تور چندروزه مشهد بوده اید. اما برای سفر به مشهد باید به نکاتی نیز توجه کنید! شاید مهمترین آن زمان سفر شما باشد. مثلا بهتر است اگر در خانه فرزند محصل ندارید در ایام امتحانات به مشهد سفر کنید. یا اگر می‌توانید پس از تعطیلات عید نوروز یا جمعه ها و شنبه‌های هر هفته را برای سفر به مشهد در نظر بگیرید.

موارد ذکر شده 2 دلیل اصلی دارد! یکی آنکه در هزینه سفر شما به دلیل نبودن آن در تایم پیک سفر تاثیرگذار است و همچنین احتمالا شاهد خلوت‌تر بودن شهر و تعداد کمتر زائرین امام رضا (ع) خواهید بود. اگر قصد تشرف به مشهد در مناسبت های مذهبی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم اربعین و شب قدر را برای سفر انتخاب کنید چون در این 2 مناسبت، حال و هوایی خاص شهر را فرا می‌گیرد.

اگر به صورت شخصی به مشهد آمدید به هیچ وجه اماکن تفریحی مشهد را از دست ندهید! اگر زمان بیشتری دارید شاید بتوانید از تورهای یک روزه اطراف مشهد، تور دو روزه ارزان مشهد گردی یا تور چند روزه اطراف مشهد برای دیدن ییلاقات پر آب و سرسبز آن که به دالان هایی بهشتی می‌مانند استفاده کنید.